FAQ – CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

WYPADANIE WŁOSÓW

Łysienie może wystąpić u każdego, ponieważ istnieje wiele możliwych przyczyn tego stanu. Należą do nich hormony (np. łysienie androgenowe), starzenie się, zakażenia, leki i terapie (np. chemioterapia) oraz czynniki związane ze stylem życia takie jak stres, ekspozycja na substancje chemiczne lub promieniowanie UV, palenie tytoniu bądź spożywanie alkoholu. Ponadto łysienie występuje częściej u osób, których członkowie rodziny cierpią na choroby autoimmunologiczne takie jak cukrzyca, toczeń lub choroby tarczycy. Jednak te czynniki będą miały różny wpływ na dane osoby. Przykładowo – osoby narażone na stres lub osoby, których członkowie rodziny cierpią na łysienie androgenowe, nie doświadczą takich samych objawów. Dlatego w większości przypadków najlepszym sposobem ustalenia przyczyny wypadania włosów będzie wizyta u lekarza.

U większości osób każdego dnia wypada 70 do 100 włosów dziennie. Biorąc pod uwagę, że na głowie mamy około 100 000 włosów, taka ilość nie powinna prowadzić do ich widocznego przerzedzenia. Włosy także stają się cieńsze wraz z wiekiem. Jest to część naturalnego procesu starzenia się.

Problemy z wypadaniem włosów pojawiają się, gdy liczba włosów w fazie anagenowej jest niższa niż tych w fazie telogenowej. U 40% mężczyzn dojdzie do zauważalnego wypadania włosów (łysienia) przed 35. rokiem życia. Do sześćdziesiątki odsetek ten wzrasta do 65%. Wypadanie włosów zauważy także 50%-75% kobiet przed ukończeniem 65. roku życia. Niezależnie od przyczyny do wypadania włosów dochodzi, gdy komórki ORS nie aktywują nowej fazy anagenowej (fazy wzrostu).

Najczęściej występującym typem wypadania włosów u mężczyzn jest łysienie androgenowe (AGA - androgenetic alopecia). Łysienie typu męskiego, klasyfikowane przy użyciu skali Hamiltona-Norwooda, jest uwarunkowane genetycznie i zazwyczaj rozpoczyna się na czubku głowy i/lub przedniej linii włosów. Nieleczone łysienie może szybko doprowadzić do częściowej lub całkowitej utraty włosów.

Najczęściej występującym typem wypadania włosów u kobiet jest łysienie androgenowe (FAGA - female androgenetic alopecia). Dolegliwość ta klasyfikowana przy użyciu skali Ludiga jest zaburzeniem genetycznym, w wyniku którego włosy zaczynają się przerzedzać na czubku głowy. Nieleczone łysienie typu żeńskiego – choć nieczęsto – może doprowadzić do całkowitego wypadnięcia włosów na czubku głowy.

Łysienia nie można wyleczyć. Jednak można zastosować pewne metody, dzięki którym włosy odrosną. Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn są bardzo zróżnicowane, ale do najczęściej występujących zalicza się łysienie androgenowe lub łysienie uwarunkowane genetycznie.

Nie ma lekarstwa na łysienie typu męskiego lub typu żeńskiego, ale istnieją pewne kosmetyki i zabiegi operacyjne o udowodnionej skuteczności, dzięki którym można uzyskać pewną poprawę.

Jedną z możliwości jest regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów. Wprowadzenie pewnych zmian w codziennej pielęgnacji włosów i stylu życia także może pomóc zmniejszyć widoczne skutki wypadania włosów. Warto poświęcić pozostałym włosom więcej uwagi. Wiele osób zbyt agresywnie obchodzi się ze swoimi włosami. Na przykład warto korzystać z grzebienia zamiast ze szczotki i unikać ciasnych czapek lub kapeluszy. Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego trzeba szczególnie uważać podczas ich mycia. Na rynku dostępne są szampony i inne kosmetyki do włosów, które nadadzą im objętość. Dodatkowo noszenie krótkich włosów zmniejsza kontrast między łysiejącymi okolicami a pozostałymi. Długie włosy mogą mieć odwrotny efekt i sprawiać, że osoba nosząca taką fryzurę będzie wyglądała na starszą niż jest w rzeczywistości. Ważne jest również uwzględnienie w diecie wystarczającej ilości białka, zwłaszcza w przypadku wegan i wegetarian (nasilone wypadanie włosów czasem pojawia się u osób, które zrezygnowały z jedzenia mięsa). Konieczne jest także przeciwdziałanie anemii, spożywając wiele produktów bogatych w żelazo, np. wątróbkę, jaja i zielone warzywa.

KAPSUŁKI REVALID HAIR COMPLEX SUPLEMENT DIETY

Revalid Hair Complex to suplement diety do przyjmowania doustnego, którego składniki odżywiają włosy i skórę głowy od wewnątrz, aby promować zdrowe włosy. Nowoczesna formuła zawiera witaminy B1, B6, D3, minerały, aminokwasy, ekstrakty ziołowe oraz biotynę, która przyczynia się do utrzymania zdrowych włosów. Suplement diety Revalid Hair Complex może wspierać proces wzrostu włosów i zapewnia zdrowe, piękne włosy i paznokcie.

Keratyna stanowi do 90% każdego włosa, co sprawia, że jest ona niezbędna do powstawania i wzrostu włosów. To włókniste białko zapewnia także odporność włosów na wysokie i niskie temperatury oraz chroni je przed promieniami słonecznymi. Keratyna składa się w znacznej mierze z aminokwasów – cysteiny i metioniny – które także są niezbędne dla zachowania zdrowych włosów, a które zawarte są w składzie suplementu diety Revalid Hair Complex.

Jeśli wypadanie włosów zostało potwierdzone przez specjalistę, wzbogacenie odżywiania w postaci kapsułek może wspomóc naturalne procesy organizmu, spowalniając wypadanie i promując zdrowie włosów od wewnątrz. Ulepszona formuła suplementu diety Revalid Hair Complex zawiera witaminy B1, B6, D3, minerały, takie jak cynk, miedź, żelazo i ekstrakty ziołowe, a także biotynę, która pomaga w utrzymaniu zdrowych włosów. Składniki aktywne opracowanego w Szwajcarii suplementu diety Revalid Hair Complex stymulują tworzenie się keratyny, włóknistego białka, które stanowi kluczowy biologiczny budulec naszych włosów. Wspomaga to wzrost włosów i przywraca elastyczność, ponieważ włosy są zaopatrywane w niezbędne składniki odżywcze od wewnątrz.

Tak. Składniki tego suplementu diety pomagają utrzymać zdrowe paznokcie.

Należy zapytać farmaceutę lub lekarza, jeśli pacjent przyjmuje lub ostatnio przyjmował lub może przyjmować inne leki, w tym leki wydawane bez recepty.

Do tej pory nie mieliśmy żadnych doniesień o negatywnych skutkach zdrowotnych. Ponadto wiemy również, że wiele osób już od lat stosuje Revalid nieprzerwanie, bez żadnych skutków ubocznych. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, podejrzewasz, że możesz być w ciąży lub planujesz mieć dziecko, zawsze zalecamy skonsultowanie się z farmaceutą lub ginekologiem w razie wątpliwości.

Zalecamy spożywanie 2 kapsułek dziennie przez okres co najmniej 3 miesięcy. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zachowania zdrowia ważne jest stosowanie zbilansowanej diety i prowadzenie zdrowego stylu życia. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Włosy i paznokcie rosną tylko ok. 0,5 cm do 1 cm miesięcznie. Regeneracja naszych komórek skóry trwa równie długo. Innymi słowy, nasz organizm może regenerować się w sposób widoczny tylko przez dłuższy czas. W związku z tym wymagana jest cierpliwość, zanim pojawią się korzystne objawy spożywania suplementu diety Revalid Hair Complex.

Jeśli masz cukrzycę, powinieneś wziąć pod uwagę, że 1 kapsułka zawiera 0,033 jednostek chlebowych (WW) (6,7 kj/1,6 kcal). Zalecamy zasięgnięcie porady w aptece lub skonsultowanie się z lekarzem.

O MARCE REVALID

Revalid został opracowany w 1992 r. w Szwajcarii z myślą o całościowej pielęgnacji włosów oraz eliminacji problemu wypadających włosów. Współpracujemy z pracownikami służby zdrowia, dermatologami i niezależnymi instytucjami w celu opracowania produktów o udowodnionych korzyściach. Dążymy do stworzenia zintegrowanego efektu od wewnątrz. Zdajemy sobie sprawę z wpływu, jaki nasz wygląd ma na postrzeganie samego siebie i na pewność siebie, dlatego ciężko pracujemy, aby to wspierać. 

Chcemy dostarczyć odpowiednie produkty dla Twoich konkretnych potrzeb, a to wymaga wiedzy specjalistycznej. Dlatego nasze produkty dostępne są tylko w aptekach.

Jeśli chcesz zgłosić wystąpienie działania niepożądanego lub przekazać inną informację dotyczącą bezpieczeństwa stosowania suplementów diety, dla których Ewopharma jest przedstawicielem w Polsce, kliknij tutaj nutrivigilance@ewopharma.pl

Jeśli chcesz zgłosić działania niepożądane lub uzyskać inne informacje dotyczące kosmetyków Revalid, dla których Ewopharma jest osobą odpowiedzialną na terenie Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego, kliknij tutaj cosmetovigilance@ewopharma.pl